1402/12/03
آخرین اخبار
صورتحساب تلفن همراه و تلفن ثابت
مخابرات
آموزش
1401/08/07
15:12
+0
-0

صورتحساب تلفن همراه و تلفن ثابت

چگونه صورتحساب تلفن همراه و قبوض شهری خود را مشاهده کنیم؟

با پیشرفت تکنولوژی برای پرداخت قبوض روش‌هایی وجود دارند که بدون صدور پرینت کاغذی صورتحساب می‌توانید قبض خود را پرداخت کنید.

صورتحساب میان دوره و پایان دوره قبض چه تفاوتی باهمدیگر دارند؟

تفاوت صورتحساب میان دوره و پایان دوره در بازه زمانی آنها است. در قبض پایان دوره پرداخت هر دوماه یکبار انجام می‌شود اما در قبض میان دوره باتوجه به میزان کارکرد تلفن همراه و در همان روز محاسبه خواهد شد.

چگونه صورتحساب تلفن ثابت خود را مشاهده کنیم؟

  • با مراجعه به سایت مخابرات
  • برقراری یک تماس رایگان با استفاده از سامانه ۲۰۰۰ و دریافت و پرداخت صورتحساب
  • ارسال رایگان یک پیامک به شماره ۳۰۰۰۷۱۳ و دریافت صورتحساب دوره‌ای
  • جهت کسب اطلاعات بیشتر با سامانه ۳۶۹۹۹ تماس حاصل فرمایید.

آیا مشاهده جزئیات قبض از طریق اینترنت امکان پذیر است؟

بله، شما با مراجعه به سایت هر یک از قبوضی که می‌خواهید پرداخت کنید همچنین می‌توانید به صورت آنلاین پرداخت را انجام دهید.

چگونه صورتحساب همراه اول را مشاهده کنیم؟

شما می‌توانید با مراجعه به سایت همراه اول و با واردن کردن شماره تلفن تمامی جزئیات قبض را ببینید که این جزئیات شامل صورتحساب میان‌دوره و همچنین پایان دوره و ریز مکالمات شما می‌باشند.

از طریق ایمیل چگونه قبض اینترنتی خود را دریافت کنیم؟

شما می‌توانید به جز مراجعه به آدرس اینترنتی همراه اول و از طریق ایمیل قبض خود را دریافت کنید. برای انجام این کار کلمه E را به ۹۹۰۰۰۹ ارسال کنید.

چگونه صورتحساب قبض ایرانسل را مشاهده کنیم؟

  • مراجعه به سایت ایرانسل:

چنانچه جز دارندگان سیم‌کارت‌های دائمی ایرانسل هستید می‌توانید با مراجعه به سایت ایرانسل صورتحساب خود را مشاهده و نسبت به پرداخت آن اقدام کنید. 

  • مشاهده صورتحساب از طریق پیامک:

شما در این روش می‌توانید برای مشاهده صورتحساب قبض خود یک پیامک بدون متن به ۵۴۵۹ ارسال کنید.

چگونه صورتحساب رایتل را مشاهده کنیم؟

  • مراجعه به سایت رایتل:

با مراجعه به سایت رایتل وارد حساب کاربری خود شوید و شماره سیمکارت‌دائمی خود را تا دوبار وارد کنید و صورتحساب پایان دوره و میان دوره را مشاهده کنید. چنانچه سیم‌کارت شما به علت عدم پرداخت بدهی مسدود شد از طریق اپلیکیشن رایتل قبض خود را پرداخت کنید.

شناسه قبض چیست؟

شناسه قبض در قبوض شهری که شامل(آب، برق، گاز، عوارض شهری و ...) می‌شود وجود دارد. هنگام پرداخت این شناسه‌ها باید پرداخت قبض را به صورت الکترونیکی انجام دهید. درشناسه قبض اطلاعاتی مانند نوع خدمات،‌ کد شرکت مربوطه و شماره اشتراک را مشاهده خواهید کرد. همچنین در آخر هر یک از این شناسه‌ها یک کد ۱ یا ۲ رقمی وجود دارد و چنانچه این کدها را اشتباه وارد کنید پیغام خطا برای شما می‌آید.

شناسه پرداخت چیست؟

شناسه پرداخت برای شناسه‌دار کردن پرداختی‌های شخصی استفاده می‌شود. شما با استفاده از این روش پرداخت‌هایی را که انجام می‌دهید را همیشه خواهید داشت. در واقع باید گفت که شناسه پرداخت مشخص کننده اطلاعات مبلغ و دوره قبض می‌باشد.

آیا پرداخت قبوض از طریق دستگاه عابر بانک امکان پذیر است؟

شما با استفاده از یک کارت بانکی می‌توانید صورتحساب خود را پرداخت کنید. چنانچه دستگاه خودپرداز به بارکدخوان مجهز بوده و قبض دارای بارکد باشد، می‌توانید به جای وارد کردن شناسه قبض و پرداخت بارکد موجود روی قبض را جلوی محل تعیین شده در خودپرداز نگه دارید تا دستگاه به طور خودکار قبض شما را شناسایی کند. در چنین مواقعی پس از شناسایی نوع قبض مقدار مبلغ قابل پرداخت روی صفحه نمایش نشان داده خواهدشد.

برچسب‌ها
صورتحساب همراه اول
صورتحساب رایتل
قبض تلفن ثابت
جزئیات قبض
صورتحساب میان دوره
صورتحساب پایان دوره
صورتحساب ایرانسل
نظر خود را بنویسید
مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.
حاصل جمع عدد زیر
نظرات